Peeter Volkonski – omadele Volk, tuntud ka kui vürst Volkonski – on eesti laulja, näitleja, lavastaja, tõlkija ja kirjamees. Auväärne tiitel pärineb kuulsast Volkonski vürstisuguvõsast, mille liinid on teada üle tuhande aasta.  

Peeter Volkonski isa on helilooja Andrei Volkonski ja ema kirjanik Helvi Jürisson. Peetri vanavanaisa vürst Pjotr Volkonski oli üks Laulasmaa mõisa omanikest. 

Keskhariduse omandas Peeter Volkonski Keilas, misjärel õppis Voldemar Panso käe all lavaka VII lennus ning hiljem psühholoogiat Tartu ülikoolis. 

Volgi lauljatee algas 1976. aastal Viljandi rokifestivalil ansabliga Ruja. Auväärt žüriile laulis küll Urmas Alender, ent kultuurimaja kontserdil asendas teda Peeter Volkonski.

Laiem tuntus saabus ansambliga Propeller, mille laulja Volk siiani on. 1978. aastal tegevust alustanud punkbändi skandaalseim esinemine toimus 22. septembril 1980, mil Tallinnas tähistati linna “vabastamist” punaarmee poolt ning Kadrioru staadionil peeti Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio 25. sünnipäeva jalkamatši. Mängu vaheajal lasti Propa püünele, mängu lõppedes aga enam mitte. See oli viimane piisk niigi üles köetud publiku jaoks ning algasid Nõukogude Eesti esimesed rahvarahutused. Miilits arreteeris üle saja inimese, paljud said peksa.  

1984. aastal pandi Peeter Volkonskile aastaks peale esinemiskeeld, põhjenduseks “kergekäeline suhtumine autorite tekstidesse”.  

Näitlejana on Peeter Volkonski töötanud Noorsooteatris, Vanalinnastuudios ja Vanemuises, viimases teeb ta rolle praegugi. 

Volk annab ka loenguid, lugedes Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias loengut võrdlevast kultuuriloost muusikas. Tema uhke maailmamuusika koguga saavad tutvuda kõik soovijad, seda talletav kõvaketas  on hoiul Viljandis pärimusmuusika aida teabekogus.  

Propelleri ja Ruja kõrval on Peeter Volkonski teinud kaasa ansamblites ROSTA Aknad, Hõim ja E=mc2. Ta on kirjutanud laulusõnu, loonud muusikalisi ja helikujundusi, lavastanud etendusi, mänginud kümnetes Eesti filmides ja telelavastustes, kirjutanud raamatuid (eeskätt lastele) ja tõlkinud. 

Volgi seni viimaseks suuremaks tööks on Nareki Grigori “Nutulaulude raamatu” tõlkimine vanaarmeenia keelest eesti keelde. Armeenlaste jaoks on see tuhat aastat tagasi elanud munga kultusteos Piibli järel tähtsuselt teine raamat, mil usutakse olevat tervendav mõju. Raamatut soovitatakse lugeda valjul häälel ja nagu on öelnud Doris Kareva, võib seda võtta kui kristliku kultuuri üht alusteksti või siis parimates lõikudes nautida lihtsalt kui puhast kõrgtasemel poeesiat.  

Peeter Volkonskil on esimesest abielust kolm poega ja üks tütar. Ta on abielus Maria Volkonskajaga ja elab koos tema ning labrador Rjurikuga Tartus Tammelinnas.